Celkem se zúčastnilo soutěže: 596 účastníků

z toho v tématu a v jednotlivých kategoriích:

I. téma: Rybníky, jezera, řeky, moře (202. Účastníků)

            1. kategorie 0 – 5 let

I. umístění: Zvezdelina Kallmünzer (Na pláži) ZUŠ Flow, Čestlice

II. umístění: Zora Šebestová (Moře) FMŠ na Výšinách, Praha 7

III. umístění: Adéla Pokorná (Mořský svět)

            2. kategorie 6 – 10 let

I. umístění: Vanessa Černá (Život v moři) ZUŠ Snítila, Mimoň

II. umístění: Sofie Aldorfová (Medúzy) ZÚŠ Allegro

III. umístění: Eliška Balíkova (Myška námořnice) ZÚŠ Allegro, Nová Včelnice

Podkategorie speciální školy

I. umístění: Sabina Kálalová (Vodní království) SŠ a ZŠ Vimperk

II. umístění: David Malík (Opuštěný maják) Speciální MŠ, ZŠ a PrŠ, Pardubice

III. umístění: Anna Křížová (Rybníky, jezera, řeky, moře) Domov PETRA Mačkov, Blatná

3. kategorie 11-15 let

I. umístění: Beata Zedníčková Emma (Racci na moři) ZUŠ Allegro, Nová Včelnice

II. umístění: Patrik Nevšímal (Život ve vodě) ZUŠ Allegro, Nová Včelnice

III. umístění: Silvie Hrstková (Řeka Bezstarostnosti)

4. kategorie od 16–21 let

I. umístění: Nikol Kastlová (Želva) IUVENTAS - Soukromé gymnázium a SOŠ, Ostrava

II. umístění: Kateřina Hrabcová Martina (Pod vodou) IUVENTAS - Soukromé gymnázium a SOŠ, Ostrava

III. umístění: Valentýna Krupková (Soumrak u rybníka) ZUŠ Allegro

5. kategorie 22+

I. umístění: Eliška Rejhonová (Život na šumavských rašeliništích)

II. umístění: Jana Mílová (Korfu)

III. umístění: Veronika Barborková (Jezero Lhota)

  II. téma: Pohádkový les (274. účastníků)

            1. kategorie 0 – 5 let

I. umístění: Vojtěch Kazda (Pohádková pohoda), MŠ ul. Práce, Nýrsko

II. umístění: Lukáš Nekvinda (A po dešti bude možná duha), ZUŠ Flow, Čestlice

III. umístění: Daniela Šmausová (Karkulka nese babičce jahody v košíku)

2. kategorie 6 – 10 let

I. umístění: Nikola Machoňová (Pohádkový les), ZŠ Košice

II. umístění: Adina Kopáčková (Magická noc), ZŠ Ejpovice

III. umístění: Nela Kotrbatá a Barbora Hronová (Začarovaný les), ZUŠ Březnice

Podkategorie kreativní nápady

I. umístění: Tommy Vorel (Kouzelné odpoledne v Pohádkovém lese), 1.KŠPA, Praha

II. umístění: Kateřina Hýblová (Kouzelný les), ZUŠ Hlučín

III. umístění: Soňa Kelemenová (Kdo žije v lese), ZUŠ L. Árvaya, Žilina

3. kategorie 11-15 let

I. umístění: Michaela Vaškovičová (Sen o Manetové záhradě) ZUŠ L. Árvaya, Žilina

II. umístění: Adéla Jurčková (Pohádkový les) ZŠ a MŠ Kobeřice

III. umístění: Petra Hermanowiczová (Pohádkový les) ZŠ a MŠ Kobeřice

4. kategorie od 16–21 let

I. umístění: Kateřina M.hrabcová (Pohádkový les), IUVENTAS - Soukromé gymnázium a SOŠ s.r.o

II. umístění: Tereza Nikuborcová (Pohádkový les), IUVENTAS - Soukromé gymnázium a SOŠ s.r.o

III. umístění: Klára Wenglazyová,(Kouzelný les u vodopádu) Iuventas - soukromé gymnázium a SOŠ s.r.o.

5. kategorie 22+

I. umístění: Jana Mílová (Obyvatelé pohádkového lesa)

II. umístění: Kateřina Ptáčková (300 mil za světem)

III. umístění: Eva Skalová (Pohádkový les), Charitativní dům pro matky v tísni, Český Těšín

Podkategorie kreativní nápady:

I. umístění: Anežka Bayerová (Voda, země, vzduch), Znojmo

II. umístění: Kamila Ďuračová (Klipka čtyřoká), Česká Lípa

                III. umístění: Věra Vanásková, (Vyčkávání na kořist), Pardubice

III. téma: Abstrakce na volné téma (109 účastníků)

1. kategorie 0 – 5 let

I. umístění: Hiršová Tereza (Duhové vlny), MŠ Uherčice

II. umístění: Julie Niklová (Vozík), Charitní dům pro matky v tísni, Český Těšín

III. umístění: Ondřej Petrulák (Souboj superhrdinů), MŠ Duchcov

Podkategorie Děti s mentálním postižením

I. umístění: Eva Krylová, Domov PETRA Mačkov

II. umístění: Helena Pfefferová, Domov PETRA Mačkov

III. umístění: Petra Němcová, Domov PETRA Mačkov

2. kategorie 6-10 let

I. umístění: Viktorie Holíková (Srdce z mraku), ZŠ Břečťanová

II. umístění: Anežka Janásová (Moře bublin), ZŠ Molekula

III. umístění: Marie Janíková (Mozaikové oko)

3. kategorie 11-15 let

Podkategorie ZUŠ:

I. umístění: Žáčková Ema (Ostré úhly), ZUŠ Gustava Mahlera, Humpolec

II. umístění: Jan Patera (Vnitřní krajina), ZUŠ Mělník

III. umístění: Patricia Tarhajová (Krajina fantázie), ZUŠ L.Árvaya, Žilina

Podkategorie Abstrakce na plátně:

I. umístění: Vanda Srbová (Laguna), Praha

II. umístění: Kateřina Gregorová (Summer feeling), Praha

III. umístění: Lucie Švehlová (Řeky pláče), Masarykova základní škola a MŠ Obecnice

Podkategorie ZŠ:

I. umístění: Eva Freyová (Zatoulaná kočka sní o své samotě), ZŠ Kravsko

II. umístění: Veronika Konečná (Pocity), ZŠ Československé armády Frýdek-Místek

III. umístění: Erik Tulej (Pod zemí), ZŠ Vsetín

4. kategorie od 16–21 let

I. umístění: Anna Kotenová (Struktury) ZUŠ Gustava Mahlera, Humpolec

II. umístění: Adam Reniers (Ona), SŠ služeb, Uherské Hradiště

III. umístění: Lenka Helferová (Medová), Vyškov

5. kategorie 22+

I. umístění: Jana Mílová (Jarní rašení), Praha

II. umístění: Michaela Griffond-Boitier (Průřez podzimem), Praha

IV.téma: Praha 19 – Kbely (11 soutěžících)

1. kategorie 0 – 5 let

I. umístění: Vít Janík (Kbelský vodojem)

2. kategorie 6 – 10 let

I. umístění: Verča Hlaváčková (Kbely)

II. umístění: Nikol Klob (Praha - Kbely), Boskovice

3. kategorie 11-15 let

I. umístění: Silvie Hrstková (Vodojem), Praha

II. umístění: Nina Langerová (Kbelský maják), ZUŠ v Blatné

III. umístění: Martin Dušek (Letiště – Praha – Kbely), Speciální MŠ, ZŠ a PrŠ Pardubice

5. kategorie 22 let a dál

I. umístění: Jana Mílová (Kbelský rybník v létě), Praha

II. umístění: Marta Ježková (Maják – Kbely), Krásná Lípa

III. umístění: Zdeněk Holeček (Letím nad Kbely), Praha

Podkategorie: Společné obrazy:

I. umístění: Cesta pohádkovým lesem (ZŠ a MŠ Majerova 138, Stráž nad Nisou)

II. umístění: Kruhy přátelství (MŠ a ZŠ Ivančice)

III. umístění: V pohádce to vždycky dobře dopadne (Školní družina SŠOŘŠ a ZŠ Trmice)

Mnohokrát děkujeme za účast a výherců gratulujeme!

Můžete malovat do III. ročníku. Podmínky a informace najdete v odkazu soutěž III.ročník.